Môj verný spoločník.

Autor: Mária Hnatová | 17.11.2015 o 16:40 | Karma článku: 7,59 | Prečítané:  649x

Poznávacím znamením slovenských opatrovateliek na vlakovej stanici v Bratislave alebo vo Viedni je kufor. Ak náhodou zbadáte postávať hlúčik žien s kuframi, buďte si istí, že sú to opatrovateľky.

Slovenské opatrovateľky chodia za prácou do zahraničia  väčšinou v dvojtýždňových alebo trojtýždňových turnusoch. Aj ja som jedna z nich.
Na týchto cestách  má už niekoľko rokov neodmysliteľne sprevádza môj najvernejší  spoločník - kufor. Keď som pred niekoľkými rokmi prišla domov z práce, tak som všetko najprv pekne vybalila a kufor odložila. V poslednom čase ho nechávam len tak položený a  nie celkom vybalený. Minule sa má najmladšia dcéra pýta: Mami, ty sa ani nevybaľuješ?  Moja zlatá, keď ten čas neskutočne rýchlo uteká. Keď ste boli malé, čas šiel nejak pomalšie. Veď o rok už budeš mať stužkovú. Keď som šla  prvý raz do sveta bola si prváčka na základnej škole. Och Bože, ako to ubehlo. Aj dva týždne doma utečú ako voda a ja sa zase balím, Často naložím do kufra aj také veci čo ani nevyužijem.Keď odchádzam z domu je mi ťažko na srdci,mám  totiž obavy a strach o rodinu. Ešte aj ten kufor sa mi zdá taký ťažký ako keby boli v ňom naložené  kamene. Celkom ináč je to, keď sa balím domov.. Aj keď ho často nemôžem ani zapnúť mám pocit, že je ľahký ako pierko. Aj  v mojom srdci cítiť ľahkosť a radosť, že znova uvidím mojich blízkych, moje detí, manžela,Ja mám pocit ako keby môj kufor zdieľal so mnou už aj moje pocity,tak sme spolu na seba naviazaní......

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?