Šopingova terapia

Autor: Mária Hnatová | 16.11.2015 o 11:56 | (upravené 16.11.2015 o 16:27) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  995x

My ženy, opatrovateľky v zahraničí máme veľmi málo času pre seba a pre svoje koníčky.Sme so svojim klientom 24 hodín,tak ak máme voľno, snažíme sa ho využiť tak, aby sme sa trocha odreagovali od dosť náročnej psychickej práce.

Šopingova terapia

F našej roboce tak zauživano,že  mi opatrovateľki mame poobedze dva hodzini voľna. Znace, čekáme na ňich jak na spašeňe, bo tu vof švece dzeň dluhi jak paragraf. Napriklad moja babička,naprik svojemu ucťihodnemu veku" 90" še furt radzi podľa porekadla, "Ránné ftáče .dál doskáče"..........takže žadne vyspavaňe do osmej,No a potom človek čeka jag na spaseňe, kedi pridze poobedňajše voľno. Ked koňečne nadejdze tota spasonosna hodzina H,tak  še snažime každa dajak oddichnuc.Dakedi idzeme do ľesa pooblapjac stromi, bo še hvari,že v nich veľo energie, no a ked už tich svojich chlopoch ňimame pri sebe, tak i strum dobri,/ šag drevo,jag drevo /,Dachtoré idu na prechádzku s paličkami /walking/ . No ked pada dišč,  tak še idze nakupovac.To taka naša babska šopingová terapia....myšlim,že každa z nas to raz za čas potrebuje

Tak tu su pejc zásady richleho shoppingu:

Po perše,odporúčam obuc najrichlejšie topánky jake mace,žadne na opätku, to ňe promenada, šag ked sebe spočitace,tak vám treba isc  20 minut do obchodu, 20 minut nazad ,tak na nakupovaňe vám ostaňe dokopi hodzina i kus.

Druhá zásada: Ked vás idze vecej, hňed pri vchodze še rozdzeľce, ňechodze ňigda spolu. Po dajakich minutoch,še spojice mobilami, najlepše znameňe " Tu sokol.tu sokol",ktorá zisci  dze najlepše zľavi,tak  f totim butiku  še stretňece.

Treca zásada: V žadnim pripadze ňekupujece veci nad 20 eur,s určitoscu o paru dni budze stac i toto das 7 abo 5 eura. Budze aspoň dovod isc zaš do obchodu.

Štvarta zásada: Poradňe omerac co chcece kupic, žebi sce na druhi dzeň ňeleceli vimenic,

No a piata zásada, ked mace darčekovu poukažku,treba ju viužic,

Ked pridzeme domu z teho šopingu, ovaňe vas volna spokojnosci ňeľem z dobreho nákupu.aľe i z teho.že sce za dva hodzini richlej chodze spalili najmeňej 680 kcal.Takže, kebi mal nahodou  dachto namietki proci nakupovaňu povice, že to  mi tak športujeme.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?